دره دندان سیستم انتقال محققان استفاده

دره: دندان سیستم انتقال محققان استفاده انتقال خون اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار بین الملل یک مشاور سعودی مامور اداره پرونده لبنان شد ، موافقت عربستان با تعیین سفیر لبنان در ریاض

بعد از پنج ماه انتظار، عربستان بالاخره با تعیین “فوزی کباره” به عنوان سفیر لبنان در ریاض موافقت کرد. این در حالی است که یک مستشار سعودی مامور اداره پرونده لبنان

یک مشاور سعودی مامور اداره پرونده لبنان شد ، موافقت عربستان با تعیین سفیر لبنان در ریاض

موافقت عربستان با تعیین سفیر لبنان در ریاض/یک مشاور سعودی مامور اداره پرونده لبنان شد

عبارات مهم : لبنان

بعد از پنج ماه انتظار، عربستان بالاخره با تعیین “فوزی کباره” به عنوان سفیر لبنان در ریاض موافقت کرد. این در حالی است که یک مستشار سعودی مامور اداره پرونده لبنان شده است هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، بحران دیپلماتیک میان لبنان و عربستان به آخر رسید و طرح سعد حریری، نخست ویر لبنان و عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در آخر دادن به لجبازی ریاض و امتناعش از امضای سند تعیین فوزی کباره به عنوان سفیر لبنان در ریاض نتیجه داد. حریری خود، کباره را به عنوان سفیر لبنان در ریاض تعیین کرده بود.

یک مشاور سعودی مامور اداره پرونده لبنان شد ، موافقت عربستان با تعیین سفیر لبنان در ریاض

بعد از پنج ماه از تلاش های دیپلماتیک و آخر مهلت عرفی سه ماهه جهت موافقت با پذیرش دیپلمات ها، منابع لبنانی اعلام کردند که عربستان روز سه شنبه نامه ای را جهت وزارت خارجه لبنان فرستاده و در آن موافقت خود را با تعیین کباره اعلام کرده است.

جنگ سرد بین بیروت و ریاض قبل از بازداشت حریری شروع شد و عربستان از موضع حزب الله در قبال جنگ در یمن به عنوان بهانه ای جهت به زانو درآوردن لبنان استفاده کرد. ولی بعد از مجبور شدن حریری به تقدیم استعفای خود این جنگ سرد آشکار شد. قبول کباره به عنوان سفیر لبنان در عربستان اقدامی در مسیر درست جهت تحکیم روابط میان دو کشور است.

بعد از پنج ماه انتظار، عربستان بالاخره با تعیین “فوزی کباره” به عنوان سفیر لبنان در ریاض موافقت کرد. این در حالی است که یک مستشار سعودی مامور اداره پرونده لبنان

منابعی در جریان المستقبل اعلام کردند که از آغاز، مشکلی نبود و هر بار که سؤال می کردیم عربستان جواب می داد که با تعیین کباره موافق هست. مساله تنها به تلاش های حریری با الجبیر مربوط نمی شود هر چند که اهمیت زیادی دارد، ولی کارها حریری تکمیل کننده فشارهایی است که میشل عون، مدیر جمهوری لبنان و وزارت خارجه این کشور انجام دادند. آنها از تعیین موعدی جهت ارائه استوارنامه ولید الیعقوب، سفیر عربستان در بیروت امتناع کردند.

اما در سایه حل بحران سفیر لبنان در عربستان، بحران راجع به ریان سعید، سفیر لبنان در کویت ادامه دارد و هنوز وزارت خارجه استوارنامه وی را ارسال نکرده هست، به خاص بعد از اینکه نامه ای از کویت به دست لبنان رسیده که در آن تأکید کرده که به علت طایفه گرایی این سفیر و صدور حکم علیه باند العبدلی وی را قبول نخواهند کرد. منابع لبنانی بعید دانستند که تصمیم عربستان بر کویت تأثیر بگذارد چراکه مسئله با کویت تنها به فشارهای عربستان برنمی گردد، بلکه به اوضاع خاص میان کویت و حزب الله نیز مربوط هست. قرار است میشل عون ۲۰ ژانویه جهت بررسی این امر به کویت برود.

از سوی دیگر، این روزنامه در خبری دیگر به نقل از منابع لبنانی و سعودی نوشت” “نزار العلولا” مستشار دفتر سلطنتی سعودی مامور اداره پرونده لبنان شده است است.

یک مشاور سعودی مامور اداره پرونده لبنان شد ، موافقت عربستان با تعیین سفیر لبنان در ریاض

نقش این مستشار تازه تنها بیان کننده طرح تازه عربستان جهت لبنان نیست، بلکه آن به منزله انجام وظیفه یک کاردار تا زمانی است که عربستانی ها طرح تازه خود را جهت لبنان تهیه کنند.

واژه های کلیدی: لبنان | پرونده | عربستان | عربستان، | عربستانی | وزارت خارجه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs