دره دندان سیستم انتقال محققان استفاده

دره: دندان سیستم انتقال محققان استفاده انتقال خون اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی حضور مقامات اروپایی در تحلیف روحانی تقابل آمریکا و اروپا را آشکار کرد / دویچه‌وله

شکبه دویچه‌ وله در گزارشی توافق هسته‌ای را نقطه تقابل آمریکا و اروپا دانست و تاکید کرد که حضور مقامات اروپایی در مراسم تحلیف روحانی آن را آشکار کرده است.

حضور مقامات اروپایی در تحلیف روحانی تقابل آمریکا و اروپا را آشکار کرد / دویچه‌وله

دویچه وله: حضور مقامات اروپایی در تحلیف روحانی تقابل آمریکا و اروپا را آشکار کرد

عبارات مهم : اروپا

شکبه دویچه وله در گزارشی توافق هسته ای را نقطه تقابل آمریکا و اروپا دانست و تاکید کرد که حضور مقامات اروپایی در مراسم تحلیف روحانی آن را آشکار کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، اگر جایی وجود داشته باشد که در آن اختلاف نظر میان اروپا و آمریکا بر سر توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 بیش از هر وقت دیگری آشکار می شود، آن مراسم تحلیف حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران است که جهت یک دوره دیگر در این سمت فعالیت خواهد کرد.

حضور مقامات اروپایی در تحلیف روحانی تقابل آمریکا و اروپا را آشکار کرد / دویچه‌وله

فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از فرانسه نیز دبیر دولت در وزارت اروپا و وزیر مشاور در وزارت امور خارجه و هم چنین از آلمان، معاون وزیر امور خارجه در این مراسم حضور یافته اند.

حضور آنها نشان دهنده تقابل آشکار اروپا با رویکرد آمریکا هست. دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا در نخستین سفر خارجی خود در ماه مه در عربستان گفت که تمام ملت های آگاه باید جهت منزوی کردن کشور عزیزمان ایران تلاش کنند. این رویکرد، یک ترساندن تازه جهت توافق هسته ای است که تنها دو سال از حصول آن میان کشور عزیزمان ایران و قدرت های جهانی می گذرد.

شکبه دویچه‌ وله در گزارشی توافق هسته‌ای را نقطه تقابل آمریکا و اروپا دانست و تاکید کرد که حضور مقامات اروپایی در مراسم تحلیف روحانی آن را آشکار کرده است.

دویچه وله در ادامه گزارش داد: توافق هسته ای موثر بوده هست. آژانس بین المللی انرژی اتمی در شش گزارش خود از روند اجرای توافق، قبول کرده است که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در این توافق عمل می کند. بنا بر این، اتحادیه اروپا توافق هسته ای را گامی بزرگ در جهت امن تر کردن دنیا می بیند.

اما در آمریکا، جمعیت زیادی وجود دارد که خواهان برهم زدن توافق هسته ای هست. مدیر جمهور آمریکا هر 90 روز یک بار باید به کنگره اعلام کند که کشور عزیزمان ایران به توافق پایبند است تا این نهاد تصمیم بگیرد که لغو تحریم ها ادامه پیدا کند یا نه. ترامپ دو نوبت این پایبندی را قبول کرده و موظف است در ماه اکتبر نیز جهت سومین بار این تایید را به کنگره بدهد ولی گزارش ها حاکی از آن است که کاخ سفید به دنبال راهی جهت عدم تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای است تا بتواند در نهایت تحریم های مرتبط هسته ای تازه علیه جمهوری اسلامی وضع کند.

برخی کارشناسان بر این باورند که گزارش ها راجع به وعده های مدیر جمهور ترامپ جهت عدم تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران در ماه اکتبر چیزی بیش تر از گزارش های رسانه ای است و می تواند توافق هسته ای را به خطر بیندازد.

حضور مقامات اروپایی در تحلیف روحانی تقابل آمریکا و اروپا را آشکار کرد / دویچه‌وله

در این میان، ولی متحدان اروپایی آمریکا هیچ تمایلی از خود جهت دنبال کردن راه واشنگتن نشان نداده اند. حضور نمایندگان سیاست خارجی اروپا در مراسم تحلیف روحانی یک خبر براق از رویکرد اروپا را ارسال می کند که می گوید خواهان حفظ توافق با کشور عزیزمان ایران هست. به طور هم وقت نیز این خبر را مخابره می کند که اروپا می خواهد به تلاش جهت همکاری با مدیر جمهور روحانی ادامه دهد.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | حسن روحانی | اتحادیه اروپا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs